iOS 9.3 Beta już dostępna dla deweloperów: Night Shift, ulepszone Notatki i więcej! iOS 9.3 Beta już dostępna dla deweloperów: Night Shift, ulepszone Notatki i więcej!
Apple dzisiaj, bez wcześniejszych zapowiedzi wypuściło betę iOS 9.3, która na ten moment dostępna jest do pobrania dla zarejestrowanych deweloperów. Co się zmieniło? iOS 9.3 Beta już dostępna dla deweloperów: Night Shift, ulepszone Notatki i więcej!

Apple dzisiaj, bez wcześniejszych zapowiedzi wypuściło betę iOS 9.3, która na ten moment dostępna jest do pobrania dla zarejestrowanych deweloperów. Co się zmieniło?

Night Shift

Zmieniło się może nie tak wiele, ale Apple pokazało, że wsłuchuje się w głosy użytkowników, a konkretnie 15 milionów, które pisało do firmy z Cupertino w sprawie popularnej aplikacji f.lux powalającej na regulację światła niebieskiego w godzinach wieczornych, tak aby chronić oczy i zapewnić spokojny sen. Gdy deweloper odpowidzialny za ten program wykorzystał lukę i umożliwił pobieranie aplikacji osobom bez jailbreak’a, Apple zareagowało bardzo szybko i już następnego dnia, zarzuciło mu złamanie umowy deweloperskiej i zawiesiło konto. Teraz jednak sami wprowadzają podobne (żeby nie powiedzieć identyczne) rozwiązanie – Night Shift.

Notatki

W najnowszej wersji iOS 9.3 mamy możliwość zabezpieczenia naszych notatek hasłem i ich późniejszego odblokowywania za pomocą Touch ID. Można również segregować notatki alfabetycznie, a także po dacie utworzenia lub modyfikacji.

Zdrowie

Ulepszono interfejs użytkownika, dzięki czemu łatwiej wyświetlać swoje dane dotyczące ruchu, ćwiczeń oraz czasu „na nogach”, czyli tego co m. in. przekazuje Apple Watch.

Apple News

Co prawda Apple News nie jest jeszcze oficjalnie dostępne w Polsce to jednak po zmianie regionu na US można korzystać z tego serwisu. W iOS 9.3 Apple skupiło się na poprawieniu algorytmów, które prezentują wiadomości spersonalizowane w zakładce „For You”. Wprowadzono także możliwość przeglądania w trybie landscape i odtwarzania filmów bez opuszczania artykułu.

Edukacja

Jeżeli chodzi o edukacje, wydaje się, że Apple trochę zaniedbało ten obszar i konkurencja zaczęła się już okopywać, ale teraz chyba gigant z Cupertino poszedł po rozum do głowy i wprowadził szereg udogodnień dla szkół takich jak: współdzielenie iPadów (konta użytkowników), aplikacja Classroom i Apple School Manager.

CarPlay

Do CarPlay dodano funkcjonalności dobrze znane z iOS 9 takie jak sekcje „Nowe” i „Dla Ciebie” w Apple Music oraz „W pobliżu” w Mapach, która do odkrywania najlepszych restauracji, kawiarni itp. w pobliżu.

[Aktualizacja #1]

Jak zauważają użytkownicy Twittera, w iOS 9.3 jest teraz możliwość sparowania więcej niż jednego zegarka Apple Watch.

 

A Wy? Jak oceniacie aktualizację iOS 9.3? Zainstalowaliście ją już na swoich urządzeniach? Jeżeli tak, to koniecznie podzielcie się wrażeniami w komentarzach!

Artykuł będzie aktualizowany wraz z pojawiającymi się informacjami o nowo odkrytych funkcjach.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Czarek Michalski

Nazywam się Czarek. We wrześniu 2012 roku założyłem kanał Apple Reviews PL. Wszystko zaczęło się od recenzji iPhone'a 5. Później było już tylko lepiej. Nagrałem 90 filmików na YouTube, które obejrzano ponad 300 000 razy. Mam 5 000 wiernych widzów (pewnie jednym z nich jesteś ty), którzy oglądają moje filmy, w których opowiadam o produktach Apple, czyli o mojej pasji. To tyle o mnie, mam nadzieję, że przez następne miesiące dalej będziecie mnie chętnie oglądać...