Tim Cook i jego tournee po Europie Tim Cook i jego tournee po Europie
Apple zawsze było bardziej zainteresowane rynkiem amerykańskim oraz azjatyckim, ale ostatnio Tim Cook wybrał się na swoiste tournee po Europie. Tak jak napisałem na wstępie,... Tim Cook i jego tournee po Europie

Apple zawsze było bardziej zainteresowane rynkiem amerykańskim oraz azjatyckim, ale ostatnio Tim Cook wybrał się na swoiste tournee po Europie.

Tak jak napisałem na wstępie, rynek europejski nigdy nie był dla Apple priorytetowy (nie wspominając już o polskim). Jednakże w zeszłym tygodniu obserwowaliśmy nadzwyczajną aktywność w krajach takich jak Niemcy czy Anglia, związaną najprawdopodobniej z wprowadzaniem systemu Apple Pay na starym kontynencie oraz Apple Watch’em.

Zaczęło się 23 lutego w Augsburgu, gdy Cook pojechał obejrzeć szklane panele zamówione na potrzebę budowy Apple Campus 2.

Następnie, szef Apple odwiedził sklep w Berlinie, gdzie spotkał się z jego pracownikami. To właśnie wtedy, podczas rozmowy z fanami, miał zasugerować, że Apple Watch będzie wodoodporny, mówiąc że nosi go „nawet pod prysznicem”. Jak zauważa Apple Insider, słowa te mogły zostać przeinaczone w tłumaczeniu, ale niewykluczone, że specyfikacja zegarka uległa zmianie.

Cook odbył również spotkanie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, co było jednym z punktów jego podróży. Następnym przystankiem, tym razem nie zapowiedzianym, był Apple Store w Londynie. Tam CEO firmy z Cupertino spotkał się z pracownikami sklepu. W rozmowie przyznał, że jest to jedna z jego ulubionych lokalizacji.

Tim-Cook-Convent-Garden-London

Tim Cook spotkał się z pracownikami londyńskiego Apple Store’a.

 

Niedługo potem, Cook odwiedził Izrael, gdzie spotkał się z obecnym prezydentem Re’uwenem Riwlinem (wideo) oraz jego poprzednikiem.

screen_shot_2015-02-27_at_11_59_45.png

Śladami Tima Cooka (fot. Business Insider/Google Maps)

 

 

 

Ostatnie tygodnie był dla Tima Cooka bardzo intensywne. Odwiedził w sumie ponad 4 kraje, w tym Belgię, Niemcy, Izrael i Anglię. Spotkał się m. in. z przedstawicielami Komisji Europejskiej oraz odwiedził redakcję niemieckiego czasopisma BILD.

Czy to oznacza, że Apple zmieni swoją politykę względem Europy? Tego nie wiadomo, ale jeszcze dawno szef Apple nie dawał do zrozumienia, że stary kontynent jeszcze liczy się dla giganta z Cupertino.

 

Wszystkie przystanki w europejskim tournee Tima Cooka znajdziecie w artykule Business Insider.

Czarek Michalski

Nazywam się Czarek. We wrześniu 2012 roku założyłem kanał Apple Reviews PL. Wszystko zaczęło się od recenzji iPhone'a 5. Później było już tylko lepiej. Nagrałem 90 filmików na YouTube, które obejrzano ponad 300 000 razy. Mam 5 000 wiernych widzów (pewnie jednym z nich jesteś ty), którzy oglądają moje filmy, w których opowiadam o produktach Apple, czyli o mojej pasji. To tyle o mnie, mam nadzieję, że przez następne miesiące dalej będziecie mnie chętnie oglądać...

  • Maksymilian Motyka

    Tak blisko mu było do Polski a i tak nie wstąpił. Ej no! Serio? 😀