Konferencja Apple zapowiedziana – czego się spodziewać? Konferencja Apple zapowiedziana – czego się spodziewać?
To już pewne – konferencja Apple odbędzie się 9 marca. Firma rozesłała przedwczoraj oficjalne zaproszenia. Czego się spodziewać? Zapraszam do lektury. Apple ma w zwyczaju... Konferencja Apple zapowiedziana – czego się spodziewać?

To już pewne – konferencja Apple odbędzie się 9 marca. Firma rozesłała przedwczoraj oficjalne zaproszenia. Czego się spodziewać? Zapraszam do lektury.

12_macbook_air_gold_rendering-800x601

Koncept 12-calowego MacBook’a Air (fot. 9to5mac)

Apple ma w zwyczaju informowanie o swoich prezentacjach z ponad tygodniowym wyprzedzeniem. Nie inaczej było tym razem, przedwczoraj poznaliśmy dokładną datę marcowego wydarzenia pod hasłem Spring forward (ang. zwrot, który przypomina o tym, że wiosną trzeba przesunąć zegar o godzinę do przodu). Hasło to ma z pewnością znaczenie metaforyczne – Apple jest o „godzinę” do przodu względem konkurencji. Oczywiście najważniejszym jego punktem będą szczegóły dotyczące prac nad Apple Watch’em, które zdają się dobiegać końca, z uwagi na zbliżającą się premierę, przewidywaną na kwiecień. Najprawdopodobniej dostaniemy odpowiedzi na mnóstwo pytań, które namnożyły się po pierwszej prezentacji, dotyczących czasu pracy baterii, ceny, ewentualnych akcesoriów i dokładnej daty wprowadzenia zegarka do sprzedaży.

Mówi się również o nowym 12-calowym MacBook’u Air z ekranem Retina, który miałby rzekomo być jeszcze cieńszy. Trudno powiedzieć ile w tym prawdy, ale wydaje się to całkiem możliwe. Dodatkowo, przewiduje się odświeżenie 11 i 13-calowych MacBook’ów Air.

Niedawno zaczęły również krążyć po sieci zdjęcia samochodów z kamerkami, które jeżdżą po Palo Alto (miejscowość niedaleko Cupertino) i zostały wynajęte przez Apple. Nie spodziewałbym się jednak, aby na konferencji była mowa o Apple Car, gdyż jak wiemy Apple ma w zwyczaju pracować nad różnymi prototypami, które później wcale nie muszą ujrzeć światła dziennego (te akurat ujrzały, ale tak naprawdę nie wiemy do końca czemu służą te pojazdy).

Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak tylko czekać na konferencje, na której Tim Cook, rozwieje wszelkie wątpliwości. Planuję 9 marca livebloga z prezentacji, która będzie transmitowana na żywo na stronie Apple. Będziemy mogli na bieżąco dyskutować o tym co dzieje się w Cupertino i wspólnie przeżywać najciekawsze momenty. Do zobaczenia!

Czarek Michalski

Nazywam się Czarek. We wrześniu 2012 roku założyłem kanał Apple Reviews PL. Wszystko zaczęło się od recenzji iPhone'a 5. Później było już tylko lepiej. Nagrałem 90 filmików na YouTube, które obejrzano ponad 300 000 razy. Mam 5 000 wiernych widzów (pewnie jednym z nich jesteś ty), którzy oglądają moje filmy, w których opowiadam o produktach Apple, czyli o mojej pasji. To tyle o mnie, mam nadzieję, że przez następne miesiące dalej będziecie mnie chętnie oglądać...

  • AppleReviewsPL

    Zgadzacie się ze mną? Na co wy najbardziej czekacie? Piszcie w komentarzach 🙂

  • Hubert Zalc

    Ten Air z retina jest fajny ale po co go jeszcze odchudzać ??? I nie rozumiem po co robić 12’… Serio laptopy bedą sie różniły 1 calem .. Troche dziwne