Co czeka nas w 2014 roku… ? – 1 część Co czeka nas w 2014 roku… ? – 1 część
Przed nami jeszcze niespełna 11 miesięcy roku 2014. Roku, który ma przynieść całkiem nowe produkty z logiem nadgryzionego Jabłka, tak przynajmniej twierdził w ubiegłym... Co czeka nas w 2014 roku… ? – 1 część

Przed nami jeszcze niespełna 11 miesięcy roku 2014. Roku, który ma przynieść całkiem nowe produkty z logiem nadgryzionego Jabłka, tak przynajmniej twierdził w ubiegłym roku CEO Apple, czyli Tim Cook. Co to konkretnie oznacza, jakie produkty gigant z Cupertino nam zaprezentuje – tego oczywiście nie wiemy, bo to nie w stylu Apple, potwierdzić choć jedna plotkę np. że w 2014 zobaczymy iWatch’a… :-). 
Dlatego dziś, chciałbym skupić się właśnie na produktach które mogą ujrzeć światło dzienne w tym roku.
Pierwszym (całkiem nowym) produktem, który wg. mnie będzie zaprezentowany (np. we wrześniu z iPhone’ami)  będzie iWatch. Na to urządzenie chyba wszyscy najbardziej czekają, ponieważ wiele firm zaprezentowało już swoje inteligentne zegarki (łącznie z Samsungiem, czyli chyba największym konkurentem) i teraz wszyscy czekamy na ruch giganta z Cupertino, ponieważ Apple słynie z tego, że lubi nas zaskakiwać i wprowadzać innowacyjne funkcje do swoich urządzeń (które później konkurencja może wykorzystać  „u siebie”… 🙂 ). Zapytacie na pewno mnie, czego bym oczekiwał od tego naręcznego urządzenia – już Wam mówię :-).
Po pierwsze chciałbym wykorzystywać iWatch’a jako „zdalny ekran” mojego iPhone’a którego będę miał w kieszenie. Co to oznacza w praktyce? – możliwość przeczytania SMS’a czy odebranie przychodzącego do mnie połączenia, a także zapytanie Siri jaka np. jest pogoda w Warszawie. Po prostu w momentach w których nie będę potrzebował wyciągać iPhone’a z kieszeni chciałbym rzucić okiem tylko na zegarek i wykonać jakiś stosowny ruch.
Po drugie, zegarek będzie na tyle blisko mojego ciała, więc mógłby mi posłużyć jako urządzenie monitorujące mój wysiłek czy zdrowie – np. biegając nie musiałbym używać telefonu aby zobaczyć ile przebiegłem kilometrów – bardzo mi się to podoba 🙂
Po trzecie, chciałbym w niespodziewanej sytuacji,  za pomocą naręcznego urządzenia szybko zarejestrować/nagrać wydarzenie, do tego jak się zapewne domyślacie potrzebna będzie jakaś mała kamerka z dosyć dobra rozdzielczością – ale czy w dzisiejszych czasach to jakiś problem…?
Po czwarte – najważniejsze ale też najmniej zaskakujące – po prostu wyświetlanie aktualnej godziny 🙂
I ostatnią rzeczą która chciałbym zobaczyć w iWatchu jest nazywane przez Steve’a Jobs’a „One More Thing”. Chciałbym zostać zaskoczony funkcją, o której   nikt wcześniej nie informował nas w codziennych plotkach…, ale funkcją, która na pewno by nam się przydała :-).
I na dziś to byłoby wszystko z moich przemyśleń, które mam nadzieję sprawdzą się w 2014 roku, ale to nie koniec, ponieważ wkrótce ukaże się jeszcze jeden artykuł o tym samym tytule, lecz innej treści. Dlatego zapraszam Was do śledzenia AppleReviews.pl oraz mnie na Twitterze, aby być na bieżąco.

Mateusz Krawczyk

Mateusz Krawczyk

Za pewne część z Was kojarzy mnie z YouTube z mojego kanału także poświęconemu Apple - AppleNaYouTube Natomiast dla tych którzy mnie jeszcze nie znają - kilka słów o mnie: Apple jest mi bliskie od około 3 lat, aczkolwiek po przeczytaniu kilku książek, zobaczeniu wielu filmów i codziennym przeglądaniu stron o nadgryzionym Jabłku zarówno tych polskich jak i zagranicznych mogę stwierdzić że jestem nieco „obcykany” w tym świecie. Do zobaczenia w następnym artykule lub filmie ;)

  • Herbata99

    Tatuś zapłacił za stronę, srajfony, srajmaki, srajpady????? Czujesz się lepszy?