Grand Theft Auto: San Andreas, czyli kilka słów o zaskakującej premierze Grand Theft Auto: San Andreas, czyli kilka słów o zaskakującej premierze
W tym tygodniu „nie spłynęła” do nas jakaś wiarygodna informacja z Cupertino, na temat nowych urządzeń z logiem nadgryzionego Jabłka, natomiast pod koniec tego... Grand Theft Auto: San Andreas, czyli kilka słów o zaskakującej premierze

W tym tygodniu „nie spłynęła” do nas jakaś wiarygodna informacja z Cupertino, na temat nowych urządzeń z logiem nadgryzionego Jabłka, natomiast pod koniec tego tygodnia Rockstar Games udostępniło w AppStore kolejną grę z serii Grand Theft Auto, tym razem San Andreas! 

Zacznijmy od technicznej strony, a mianowicie San Andreas wyceniono na 7$ oraz podano wymagania sprzętowe – w grę można grać na iPhone’ie 4s i nowszym, natomiast aby grać na iPadzie potrzebujemy minimum iPad’a 2 generacji.  Jedna z pierwszych rzeczy, którą zobaczymy po odpaleniu gry będzie możliwość skonfigurowania „chmury” dzięki której nasze „save’y” będą przenoszone na inne urządzenia, dzięki temu będziemy mogli kontynuować naszę grę z iPhone’a na iPadzie. Wg. mnie jest to bardzo fajna funkcja, która na pewno się przyda.

zdjęcie 2

 

 

 

 

 

 

 

 

Drugą rzeczą która może nam się rzucić w oczy, będzie lekko „podrasowana” grafika względem wersji komputerowej. Co do samego sterowania – jestem zadowolony, jest ono przemyślane, mamy do wyboru 3 rodzaje sterowania: standardowy analog, stare buttony oraz szybkie gesty na prawo i lewo (osobiście sprawdzałem jeszcze jedną dodatkową opcję sterowania, a mianowicie czy po podłączeniu bezprzewodowej klawiatury do iPad’a będziemy mogli sterować za pomocą strzałek – niestety się nie udało ;-( a byłaby to na pewno fajna opcja ;-)).

zdjęcie 4

 

 

 

 

 

 

 

 

Co do samej płynności gry nie mam zastrzeżeń – czasami (ale naprawdę rzadko gra musi „pomyśleć”), strzelanie wraz z namierzeniem i jazda samochodem jest OK.

zdjęcie 3

 

 

 

 

 

 

 

 

Podsumowując – Kupując tę grę, za wbrew pozorom nie małą cenę (bo około 30zł) dostaniemy naprawdę fajną produkcję, która może nam pochłonąć „trochę” czasu 😉 Moja ocena tej gry na dzień dzisiejszy to 8.5/10 – myślę że jak Rockstar poprawi kilka szczegółów to będzie można spokojnie dać 10/10 ;).

Link do pobrania gry prosto z AppStore – Grand Theft Auto: San Andreas

zdjęcie 5

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli macie do mnie jakieś pytania, czy to dotyczące tej gry, czy ogólnie ze świata Apple 😀 – zapraszam Was na mojego Twiiter’a – @MatthewKrawczyk

Mateusz Krawczyk

 

 

 

Mateusz Krawczyk

Za pewne część z Was kojarzy mnie z YouTube z mojego kanału także poświęconemu Apple - AppleNaYouTube Natomiast dla tych którzy mnie jeszcze nie znają - kilka słów o mnie: Apple jest mi bliskie od około 3 lat, aczkolwiek po przeczytaniu kilku książek, zobaczeniu wielu filmów i codziennym przeglądaniu stron o nadgryzionym Jabłku zarówno tych polskich jak i zagranicznych mogę stwierdzić że jestem nieco „obcykany” w tym świecie. Do zobaczenia w następnym artykule lub filmie ;)

  • AppleReviewsPL

    Już niedługo u mnie na kanale filmik poświęcony GTA SA na iOS.